سوالات

پرسش و پاسخ

 

 • سوال: آیا قالب گیری از دست یا پای کودک ضرری برای پوست او دارد یا نه؟

پاسخ: در کیت مهتا تنها از مواد قالب گیری قابل اطمینان و بی ضرر استفاده شده است.این مواد بدون آلرژی بوده و هیچگونه حساسیتی بر روی پوست ایجاد نمی کند..این ماده مصارف پزشکی نیز دارد و کاملا تایید شده است.

 • سوال : من تا حالا هیچ کار هنری و مجسمه سازی انجام نداده ام .آیا ساخت غالب دست و پای فرزندم برای من سخت نخواهد بود؟

پاسخ: برای ساخت قالب هیچ نیازی نیست تا یک هنرمند باشید یا کار هنری کرده باشید. با خواندن و اجرای دقیق دستورالعمل شما قادر خواهید بود یک مدل زیبا و به یاد ماندنی از دست یا پای فرزند دلبندتان خلق کنید.ضمناٌ در صورت نیاز می توانید به سایت www.mahta-co.com مراجعه کرده و یا با تلفن ۲۲۳۷۰۹۴۴ از مشاوره متخصصین شرکت مهتا بهره شوید.

 • سوال: من از دست و پای فرزندم یک قالب زیبا و به یاد ماندنی گرفته ام آیا امکان قالب گری بیشتر وجود دارد؟

پاسخ: بله .با سفارش کیتی که در شرکت مهتا جهت انجام قالب گیری مجدد دست یا پای کودک تهیه شده است امکان قالب گیری مجدد وجود دارد .این کیت فقط شامل ماده قالب گیری و گچ مخصوص خواهد بود .لذا شما قادر خواهید به هر تعداد مدل که مایل باشید از دست یا پای کوک خود تهیه کنید.

 • سوال :آیا درآوردن دست یا پای کودک از ماده قالب گیری سخت خواهد بود؟

پاسخ: خیر در آوردن دست یا پای کودک از درون ماده قالب گری به راحتی در اوردن پا از جوراب یا کفش می باشد. مخصوصا هنگامی که دست و پای کودک بطور مناسب چرب شده باشد.

 • سوال : آیا می توانم در هنگام قالب گیری مچ دست یا پای کودک را محکم بگیرم؟

پاسخ: نکته مهم در هنگام گرفتن دست یا پای کودک هنگام قالب گیری نرساندن آسیب به کودک و اذیت نشدن اوست و لذا تا جایی که برای کودک هیچ مشکلی ایجاد نشود می توانید دست یا پای کودک را بصورت ثابت نگاه دارید.

 • سوال: مخلوط کردن ماده قالب گیری و آب چقدر اهمیت دارد؟

پاسخ:یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل ساخت قالب مخلوط کردن ماده قالب گیری و آب می باشد.اگر مخلوط کردن مواد بیش از اندازه طول بکشد به این معنی است که قبل از داخل کردن دست یا پای کودک درون کیسه پلاستیکی عملاٌ ماده قالب گیری خود را گرفته و به صورت جامد در آمده است. شما حداکثر ۳۰ ثانیه فرصت دارید تا ماده قالب گیری را با آب مخلوط کنید. لذا استفاده از یک کرنومتر لازم بنظر می رسد.

 • سوال: با یک بسته قالب گیری چه تعداد مدل دست و پا می توان ساخت؟

پاسخ: با یک بسته ۵۰۰ گرمی ماده قالب گیری امکان ساخت ۴ عدد دست و پا برای کودکان زیر ۸ ماه و ۲ عدد دست یا پا یا ترکیبی از آن برای کودکان بالای ۸ ماه وجود دارد.

 • سوال :چه مقدار زمان لازم است تا ماده قالب گیری کاملاٌ گرفته شده و به حالت جامد در بیاید؟

پاسخ: شما تقریباٍ ۳ دقیقه زمان نیاز دارید تا آب را با ماده قالب گیری مخلوط کرده داخل کیسه پلاستیکی ریخته و نهایتاٌ دست یا پای کودک را درون آن قرار دهید.ضمناٌ مطمئن شوید دست یا پای کودک هیچ گونه تماسی با دیواره کیسه پلاستیکی نداشته باشد.

 • سوال: آیا سرویسی برای گرفتن قالب دست یا پای کودک توسط شرکت مهتا وجود دارد یا نه؟

پاسخ: بله شرکت مهتا در جهت خدمت به والدین عزیز جهت ساخت قالب دست یا پای کودک سرویسی ارائه می کنند که این کار با کمک مشاورین و متخصصین شرکت انجام می گیرد.لذا با درخواست این سرویس و بر اساس نوبت ساخت مدل در منزل والدین انجام خواهد گرفت.

 • سوال: بهترین زمان جهت گرفتن قالب دست یا پای کودک چیست؟

پاسخ: بهترین زمان جهت گرفتن قالب دست یا پای کودک زمانی است که کودک ریلکس باشد.هنگامی که کودک سیر است یا مواقعی که در یک خواب عمیق فرو رفته است بهترین زمان رای گرفتن قالب گیری می باشد.

 • سوال: کودک من حتی وقتی که خواب است اگر دستش را در یک محلول ببرم دستش را تکان می دهد. این تکان ها کار را خراب می کند؟

پاسخ: خیر. محلول در مدت یک دقیقه سفت می شود. از آنجایی که به مرور حالت لاستیک به خود می گیرد، تکان های دست را خنثی کرده و خراب نمی شود.

 • سوال: من از اینکه هنگام قالبگیری مواد قالبگیری خراب شود، می ترسم؟

پاسخ: نگران خراب شدن احتمالی پودر قالبگیری نباشید؛ چون میتوانید هنگام سفارش هر تعداد بسته اضافه از پودر قالبگیری به سفارشتان اضافه کنید.

سوالات

One thought on “سوالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *